Канарите продължават без загуба (СНИМКИ)

09-08-2014, 23:50

botevplovdiv.bg

Plovdiv.utre.bg

Ботев врътна 3:3 с Литекс във вълнуващ двубой в Коматево

Ботев Пловдив изигра поредния си вълнуващ мач от първенството, в който "канарчетата" записаха зрелищно реми срещу отбора на Литекс. "Жълто-черните" и "оранжевите" поделиха точките след забележително равенство 3:3, като и двата отбора можеха да стигнат до успеха.

Все пак, футболистите на Велислав Вуцов могат повече да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като пропиляха аванс от два гола, допускайки пълен обрат още преди почивката.

През втората част "канарчетата" успяха да изравнят, а по-късно пропуснаха също да запишат пълен обрат. Първите си попадения с екипа на Ботев реализираха дебютанта Лъчезар Балтанов и Милен Гамаков, а другият гол бе дело на Иван Цветков.

Именно капитанът на "жълто-черните" даде ранен аванс на своя отбор, след като още във 2-ата минута се възползва от грешка в защитата на Литекс и с удар отблизо изведе Ботев напред - 1:0.

Голът даде увереност на домакините и през първия половин час те бяха пълни господари на терена. Пловдивчани бързо можеха да нанесат нов удар по своя противник, когато в 8-ата минута Божидар Васев бе изведен на отлична позиция, но ударът му бе спасен от вратаря, а при добавката Цветелин Чунчуков стреля встрани от вратата.

Четвърт час по-късно отново двамата бяха в центъра на събитията, като този път Васев центрира прострелно пред вратата на гостите, но Чунчуков не стигна до топката, която премина без да бъде засечена през малкото наказателно поле.

В 25-ата минута "канарчетата" пропиляха нов шанс. Този път Мариян Огнянов стреля силно в тялото на вратаря при разбъркване след изпълнение на корнер в полето на Литекс.

Минута по-късно логичното се случи и Ботев увеличи аванса си след прекрасен гол на дебютиращия с жълто-черния екип Лъчезар Балтанов. Новото попълнение на "канарчетата" отбеляза с мощен шут от въздуха извън наказателното поле, който направи безпомощен Винисиус Баривиера на вратата на гостите и резултатът стана 2:0.

Едва, след като изостана с два гола пасив отборът на Литекс погледна към вратата на Ботев и "оранжевите" бързо се върнаха в мача с гол на Уилмар Джордан в 29-ата минута. "Деветката" на ловчанлии вкара технично с глава след центриране на Страхил Попов отдясно. Последва опасен удар на Асприля покрай вратата на Михаил Иванов преди да се стигне до заключителните минути на полувремето, когато Литекс стигна до пълен обрат в резултата.

В 43-ата минута защитата на Ботев не реагира добре при центриране от свободен удар и изпусна Страхил Попов, който отблизо направи резултата 2:2.

Във втората минута на продължението Асприля завърши бърза скоростна комбинация на Литекс и на празна врата осигури аванс на своите още преди почивката.

В началото на втората част Джордан излезе на стрелкова позиция, но Мишо Иванов спаси удара на колумбиеца. Последва спорно положение в пеналта на Литекс, при което Цветков бе съборен, но сигнал от рефера Цветан Кръстев не последва.

В 67-ата минута Ботев стигна до равенството с гол, изработен от появилите се в игра на почивката Милен Гамаков и Юнес Хамза. Тунизиецът получи топката по десния фланг и центрира меко на далечната греда към Гамаков, който с удар от въздуха вкара хубав гол за 3:3.

В 78-ата минута Хамза можеше да изведе "канарчетата", след като се измъкна от защитата на гостите, но тръгна да лъже Баривиера и сгреши - вратарят успя да го парира. Последва удар в аут на Йордан Христов в 79-ата минута, а две по-късно Мариян Огнянов се освободи елегантно от противник, но силният му шут срещна външната страна на мрежата.

В 84-ата минута и Литекс стигна до голов шанс, но Омар Косоко би покрай гредата. Минута по-късно Ботев остана с човек по-малко на терена, след като Томаш Иршак спря с тактически фаул устремилия се опасно към наказателното поле Ваюши, за което получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

Това бе и последната интересна ситуация в срещата, след която Ботев продължава да бъде без загуба след първите 4 кръга в първенството и с актив от 8 точки продължава да бъде част от челото в класирането.

БОТЕВ: Михаил Иванов, Йордан Христов, Росен Колев, Пламен Николов, Филип Филипов, Томаш Иршак, Божидар Васев (46-Милен Гамаков), Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Иван Цветков (86-Александър Колев), Цветелин Чунчуков (46-Юнес Хамза)

ЛИТЕКС: Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Васил Божиков, Илия Миланов, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Никола Колев (74-Румен Руменов), Петрус Бумал (46-Александър Цветков), Армандо Ваюши, Уилмар Джордан (70-Омар Косоко), Данило Асприля

Съдия: Цветан Кръстев

ж.к. Христов, Гамаков, Иршак (Ботев); Недялков, Малинов, Асприля (Литекс)

ч.к. Иршак (Ботев, 86')

Голмайстори: 1:0 Иван Цветков (2') 2:0 Лъчезар Балтанов (26') 2:1 Уилмар Джордан (29') 2:2 Страхил Попов (43') 2:3 Данило Асприля (45') 3:3 Милен Гамаков (67')