Гарет Бейл от Асеновград с първи гол за Локо

09-08-2014, 23:59

Андро Дюлгерян

Plovdiv.utre.bg

Черно-белите записаха тежка загуба от Лудогорец с 1:4

Локомотив Пловдив записа първа загуба през сезона, след като отстъпи с 1:4 на шампиона Лудогорец в мач от 4-ия кръг на „А” група. Въпреки тежкото поражение публиката не спря да подкрепя през цялото време черно-белите, което предизвика възхищение  дори в щаба на гостите от Разград.

Два гола за Лудогорец отбеляза Кишада, а по веднъж се разписаха Вандерсон и Мисиджан. Почетното попадение за Локо вкара 22-годишният Бирсент Карагарен – негов дебютен гол в „А” група за родния му клуб.Нападателят е известен още с прозвището Асеновградския Гарет Бейл заради визуалната прилика със звездата на Реал (М).

Локо (Пд) започна добре мача и стоеше отлично на терена през първите 15-ина минути. Още в 4-ата минута черно-белите стигнаха до чисто положение за гол. Якимов пусна хубав пас в коридор към дебютанта Здравко Илиев, който изскочи сам срещу вратаря Чворович, но се забави и притичалият Александър Василев парира удара му. Илиев отново овладя топката, след което бе фаулиран на метър от аутлинията.

Лудогорец откри резултата буквално от нищото – без да създаде положение за гол. Това стана след груба грешка на Йордан Господинов в 12-ата минута. Вратарят опита да изчисти топката, но тя рикошира в тялото на Жуниор Кишада и влезе в мрежата за 0:1.

В 19-ата минута шампионите решиха всичко с втори гол. Анисе успя да се пребори за една топка в средата на терена, проби към наказателното поле, където изведе Кишада в чиста позиция и той простреля Господинов за 0:2.

Веднага след гола Локо направи добра комбинация в атака. Илиев прпоби отдясно, топката стигна до Наков, който шутира силно, но над напречната греда.

В 32-ата минута Мартин Камбуров изпълни добре своя специалитет - пряк свободен удар. Топката прехвърли стената и се насочи към десния ъгъл на противниковата врата, но Чворович показа рефлекс и изби в корнер.

Точно две минути по-късно Лудогорец направи преднината си класическа. Кишада проби по десния фланг и пусна пас по земя към  Вандерсон. Той засече технично с крак в десния ъгъл на Господинов за 0:3.

След почивката гостите стигнаха до четвърти гол. В 52-ата минута  Абел Анисе центрира към Мисиджан и той от 10-ина метра с диагонален шут прати топката в мрежата за 0:4.

През последните 10 минути черно-белите увеличиха темпото, бурно подкрепяни от своите привърженици. На два пъти Дани Кики и Ванчо Траянов опитаха силни далечни удари, но топката минаваше покрай гредата.

В последната минута Якимов шутира от дистанция и затрудни максимално Иван Чворович. Вратарят изби топката, но притичалият Бирсент Карагарен направи успешна добавка от 3-4 метра за окончателното 1:4.

СТАТИСТИКА:

Локо (Пд) – Лудогорец 1:4

Голмайстори: 0:2 Жуниор Кишада (12, 19), 0:3 Вандерсон (34), 0:4 Върджил Мисиджан (52), 1:4 Бирсент Карагарен (90)

Локо Пд: Йордан Господинов, Ивайло Димитров, Деян Молдованов, Ангел Грънчов, Венелин Филипов, Здравко Илиев (57 – Георги Вълчев), Ванчо Траянов, Благой Наков (73 - Станислав Маламов), Александър Якимов, Дани Кики /к/, Мартин Камбуров (46 – Бирсент Карагарен).

Лудогорец: Иван Чворович, Шоко (79 - Браян Ангуло), Теро Мантула, Козмин Моци, Александър Василев, Христо Златински /к/ (82 - Даниел Абало), Фабио Ешпиньо, Абел Анисе, Вандерсон, Върджил Мисиджан (70 - Преслав Петров), Жуниор Кишада.

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Грънчов, Илиев (Локо), Василев (Лудогорец)