Съдии режат Локо в Разград, смърфовете с равенство въпреки това

11-08-2014, 22:02

Андро Дюлгерян

Plovdiv.utre.bg

Айкут Янъков бележи от дузпа за дублиращия тим на пловдивчани

Дублиращият отбор на Локомотив Пловдив завърши 1:1 като гост на Лудогорец в мач от 4-ия кръг на младежката група до 21 години. Черно-белите направиха добър мач в Разград, въпреки че съдийската бригада на няколко пъти се „отличи” с тенденциозни отсъждания в полза на домакините.

Пловдивчани бяха подсилени с 6-ма футболисти, които тренират с представителния отбор на Локомотив. Това са по-опитните Александър Витанов, Даниел Граматиков и капитанът Георги Стефанов, както и Христо Стамов, Айкут Янъков и Стоян Григоров.

Лудогорец откри резултата в 22-ата минута след изключително силен далечен удар по земя на техен футболист.

В 50-ата минута Айкут Янъков бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 1:1.

Малко след това Янъков отново бе съборен в пеналта, но съдията не се престраши да даде втора дузпа за „смърфовете”.

Така пловдивчани имат вече актив от 4 точки, който им отрежда 7-о място във временното класиране.