Жалко за Цвети! Отпадна твърде рано в Синсинати

12-08-2014, 21:03

Plovdiv.utre.bg

Пловдивчанката загуби от испанката Карла Суарес Наваро

Най-силната българска тенистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира от категория "премиер" в Синсинати, щата Охайо. Тя отстъпи пред поставената под №15 Карла Суарес Наваро от Испания с 3:6, 6:1, 2:6 след един час и 50 минути игра.

Мачът започна равностойно. Испанката успя да пробие в петия гейм и да поведе с 3:2. До края на сета Цвети не успя да върне брейка, а съперничката й постигна още един.

Във втората част Пиронкова стартира вихренои направи два пробива, за да дръпне с 3:0 гейма. Суарес Наваро върна единия веднага, но пловдивчанката отвърна с нов брейк. После Цветана затвърди за 5:1. В следващия гейм частта свърши, защото при втория сетпойнт испанката направи двойна грешка. Така българката изравни общия резултат след 78 минути.

За съжаление Цвети допусна пробив за 1:2 в решителния сет. Тя реагира тутакси и направи рибрейк. Суарес Наваро направи пробив в трети пореден гейм и след това успя да затвърди за 4:2.

Испанката пак проби и вече сервираше за място във втория кръг. Тя поведе с 40:15 и реализира първия си мачбол.

В сряда Григор Димитров започва участието си в Синсинати на турнира на АТР от категория "Мастърс 1000". Седмият в схемата българин среща 2013-сантиметровия поляк Йежи Янович.