13 картона в грубиянски мач между Локо и Марек (СНИМКИ)

18-08-2014, 00:35

Андро Дюлгерян

Plovdiv.utre.bg

Черно-белите въртят 0:0 в Дупница, домакините мрънкат срещу съдията

Локомотив Пловдив завърши 0:0 срещу Марек в груб мач от 5-ия кръг на „А“ група, в който бяха показани общо 13 жълти картона. Черно-белите бяха подкрепяни на стадиона в Дупница от близо 200 свои привърженици. По този начин пловдивчани имат вече 6 точки в актива си.

Първия удар към противниковата врата смърфовете отправиха още в 7-ата минута. Здравко Илиев шутира от далечно разстояние, но в аут.

Седем минути по-късно Камбуров се пребори за една топка по десния фланг и се озова в чиста позиция. В момента, в който нападателят отправи удар, топката му бе блокирана от Мартин Димитров.

В 19-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Милен Василев падна в пеналта при една борба рамо в рамо с Грънчов.

В 42-ата минута Локо направи хубава контра, която по чудо не завърши с гол. Якимов напредна по десния фланг и върна хитро топката към Дани Кики. Капитанът шутира силно от 13-14 метра, но след рикошет в тялото на защитник топката излезе в корнер.

В 63-ата минута Локо изпусна най-чистото си положение в мача. Здравко Илиев проби отдясно и почти от аутлинията центрира към Дани Кики, който засече с крак от 3 метра, но не уцели вратата.

В 71-ата минута Милен Василев от домакините прати топката в мрежата, но съдията отмени попадението заради фаул в атака. Това още повече изнерви футболистите на Марек, които тръгнаха на откровени провокации срещу пловдивчани.

Реферът Адриан Петров също изпусна мача и се престара в раздаването на жълти картони, показвайки дори на Бранимир Костадинов, който загряваше зад вратата на Господинов.

В 78-ата минута Дани Кики бе съборен на около 25 метра пред вратата. Камбуров изпълни перфектен пряк свободен удар, но вратарят Емил Михайлов се разтегна и изи топката от горния си ляв ъгъл.