Гаф или нещо друго! Защо не се игра мач на Марица?

Фейсбук страница на ФК Марица

Димитър Иванов

Домакините не успяха да осигурят охрана в Оризари

Странен гаф допусна ръководството на Гигант (Съединение), което доведе до проваляне на регионалното дерби срещу Марица от 4-ия кръг на Югоизточната В група.

Мачът трябваше да се състои на стадиона в Оризари, но не се игра поради липсата на охрана, съобщиха длъжностите лица на срещата.

Те са изчакали до 18,30 часа вчера, когато ако започне срещата, може да завърши при нормални условия. Охрана обаче така и не се е появила.

Предстои през седмицата СТК към Зоналния съвет на БФС в Пловдив да вземе решение за скандалния момент. На 99,9 процента Гигант ще отнесе служебна загуба с 0:3.

В друг мач от този кръг Спартак (Пд) и Димитровград завършиха наравно 1:1.

В самия край на първото полувреме играч на гостите с голяма доза късмет успя да прокара топката между краката на вратаря Янкулов за 0:1.

В 68-ата минута след като удар на Колев от Спартак топката срещна напречната греда.

Минута след това гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Шабарков.

В даденото 4-минутно продължение гладиаторите изравниха чрез Христозов след продължително меле в наказателното поле на гостите.