Избрани Новини
НАП започна 24-часов фискален контрол на рискови стоки през Дуранкулак
01-09-2014, 23:08
Автор:DobrichUtre.bg
Още по Темата:Спецакция удари схема с данъчни кредити за стотици хиляди
Данъчни събират оборота на заведения по Крайбрежната
Извратеняк напада жени в „Меден Рудник” - хапе ги и ги обира
Наблюдава се захарта, брашното, олиото, месото и рибата
Служители на оперативни дейности офис Добрич и Варна към дирекция „Фискален контрол“ на НАП започнаха 24 - часов контрол на рискови стоки, преминаващи през ГКПП Дуранкулак. Фискалният пункт бе открит днес, като на неговото отриване присъства и началникът на ГКПП Дуранкулак Иван Иванов. Данъчните инспектори проверяват придружаващите стоката документи, като извършват и физически контрол на превозваните стоки, за да се установи тяхното реално количество. На водачите на транспортните средства, влизащи в страната, се предоставят брошури на шест езика, за да се запознаят с възможността да бъдат спрени и проверена транспортираната от тях стока от служителите на НАП. За да бъдат избегнати каквито и да е съмнения относно коректното извършване на проверките, автомобилите на данъчните са оборудвани с камери, които записват целия процес на проверките. Проверките могат да бъдат наблюдавани и в реално време от ръководителите на звената за фискален контрол.
Под денонощно наблюдение са поставени рискови стоки като захар, брашно, олио, месо и риба. От 1 септември приходните инспектори запечатват със специални пломби всички превозни средства, превозващи плодове и зеленчуци от и за ЕС. Движението на стоката се проследява до обявените за разтоварване складове и тържища в страната, където пломбите се премахват от други служители на Агенцията.
От средата на май инспекторите на НАП работят по външните граници на страната съвместно с екипи на Агенция „Митници“, Българската агенция за безопасност на храните и Икономическа полиция. Основната цел на засиления фискален контрол е да се предотвратят случаите, в които празни камиони напускат територията на страната, а в последствие се декларира, че с тях е изнесена различна селскостопанска или промишлена продукция, за което се иска възстановяване на ДДС, а така също да бъдат заплатени реалните данъци на внесените в страната стоки.