Локо детронира вечния си съперник

Черно-белите ветерани победиха Ботев с 1:0

Локомотив Пловдив победи вечния си съперник Ботев с 1:0 на Лаута в мач-реванш от републиканското първенство за ветерани. В първия двубой черно-белите спечелиха също с 1:0 и така с общ резултат 2:0 продължават в следващата фаза. Ботев са настоящи шампиони на страната, след като спечелиха златните медали за сезон 2013/2014 година.

Единственото попадение в мача падна в предпоследната 79-а минута и бе дело на халфа Чавдар Стойчев – Френския.

По този начин ветераните на Локо (Пд), водени от треньора Ганчо Пеев, ще играят в следващата фаза на първенството срещу победителя от двубоя между Раковски (Раковски) и Тракия (Стамболийски).

Близо 300 зрители видяха завръщането след дългогодишно отсъствие на нападателя Лазар Въчков. Черно-белите имаха по-чистите положения през двубоя и заслужено се поздравиха с крайния успех.

В 22-ата минута Красимир Димитров изпълни перфектен фаул с левия крак, при който топката срещна напречната греда.

Малко след това бе най-красивата ситуация в мача. Васил Кръстев финтира Недко Миленов по десния фланг и центрира топката към малкото наказателно поле. Там Въчков връхлетя и я засече от въздуха с левия крак, но малко над гредата в аут.

В началото на второто полувреме Петър Пашев изведе Недевски в чиста позиция и той прати топката в мрежата. Попадението обаче беше отменено поради засада.

Най-чистото положение за Ботев изпусна Петър Пенчев в 47-ата минута, когато с диагонален шут стреля покрай вратаря Васил Камбуров, но Стефан Лулчев успя да избие пред голлинията.

В 70-ата минута ветераните на Локо направиха поредния си голям пропуск. Красимир Димитров изведе Георги Недевски сам срещу противниковия вратар. Сегашният треньор в ДЮШ на Лаута пробяга почти 40 метра, но изпусна момента да шутира и вратарят Петър Анев улови топката.

Така се стигна до предпоследната 79-а минута, когато Димитров пусна пас към влезлия като резерва Чавдар Стойчев. Той преодоля Иван Кочев и от границата на наказателното поле шутира по земя в мрежата – 1:0.

Съставите на двата отбора:

Локомотив (Пд): Васил Камбуров, Спас Топузов, Иво Костадинов, Стефан Лулчев, Венци Чалъков, Филип Георгиев, Лазар Въчков, Васил Кръстев, Петър Пашев (кап), Георги Недевски, Красимир Димитров (Атанас Попов, Тодор Димов, Чавдар Стойчев, Велин Терзиев).

Ботев: Петър Анев, Иван Кочев, Недко Миленов, Христо Стаев, Васил Гърков, Марчо Дафчев, Петър Пенчев, Георги Котулов, Иван Танчовски, Димитър Солаков, Димитър Димитров (Запрян Раков, Пламен Петров, Иван Добревски).