20-09-2014, 22:53

lokomotivpd.com

Plovdiv.utre.bg

Берое се тръгна от Лаута с класическо 3:0

Локомотив Пловдив загуби от Берое с 0:3 на Лаута в мач от 9-ия кръг на „А” група. Поражението бе четвърто поред за черно-белите, които останаха с актива си от 6 точки. И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме и бяха реализирани от Георги Костадинов, Селим Керкар и Венцислав Христов.

Смърфовете имаха твърде малко положения в мача и почти с нищо не затрудниха вратаря на гостите.

В 11-ата минута Мартин Камбуров подаде към Дани Кики, който стреля, но право в ръцете на вратаря Благой Макенджиев.

Девет минути по-късно Здравко Илиев бе заменен принудително, а на неговото място влезе Станислав Маламов.

В 22-ата минута Камбуров навлезе в наказателното поле, но се засуети и не успя да шутира към вратата.

В добавеното време на първата част Камбуров стреля директно от фаул, но Макенджиев улови.

Веднага след почивката Жуниор Мапуку падна в наказателното поле на Локо след съприкосновение с Елиан Парино и съдията Стефан Павлов отсъди дузпа. Мапуку стреля от бялата точка, но топката срещна напречната греда.

Берое поведе в 55-ата минута, когато Георги Костадинов напредна 10-ина метра и шутира покрай Стойчев за 0:1.

Три минути по-късно Мапуку подаде към Салим Керкар, който с премерен шут с левия крак отбеляза за 0:2.

Четвърт час преди края Христов се възползва от неразбирателство в черно-бялата отбрана и покачи на 0:3.