21-09-2014, 10:15

ФК Спартак Пд

Plovdiv.utre.bg

Гладиаторите подчиниха коравия тим на Несебър с 2:1

Спартак (Пд) записа първа победа от началото на сезона в Югоизточната "В" група. След отлична игра и себераздаване „гладиаторите” сломиха коравия тим на Несебър с 2:1 на своя стадион „Тодор Диев”.

В 28-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Димитър Юруков се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана неостаряващият Андрей Андреев, който даде преднина на Спартак с премерен удар - 1:0.

В 44-ата минута, при единствената си по-смислена атака, Несебър съумя да изравни за 1:1.

Второто полувреме започна вихрено за "гладиаторите". В 48-ата минута, при един фаул в близост до наказателното поле на Несебър последва центриране, а Тони Стаменов бе най-съобразителен и засече коженото кълбо във вратата на гостите за 2:1.

Така пловдивчани имат вече актив от 4 точки, с които изпревариха последния Стара Загора, който е с 3 т.

Спартак: Петър Начев, Цветан Йотов, Николай Христозов, Мартин Здравчев, Петър Харлов, Даниел Колев (65-Васил Кочев), Димитър Юруков, Емил Иванов, Тони Стаменов, Росен Колев (70-Кристофър Асенов), Андрей Андреев (87-Петко Фанев).