21-09-2014, 10:30

Фейсбук страница на ФК Марица

Plovdiv.utre.bg

Кършиякалии биха с 1:0 след гол от дузпа на Иван Площаков

Точно 93 години след създаването си отборът на Марица победи с 1:0 тима на Поморие в дербито от 7-и кръг на Югоизточна "В" група.

Единственото попадение отбеляза ветеранът Иван Площаков в 66-ата минута от дузпа.

Дебют на пловдивска земя направи новопривлеченият босненец Вук Чосич, който бе безпогрешен в защита.

След дълго възстановяване от операция в игра се завърна Денис Хасан, който влезе десетина минути преди края на мача.

Победата на Марица можеше да бъде и по-убедителна, но в края на срещата влезлият като резерва Благомир Мастагарков пропусна 100-процентово положение, излизайки сам срещу поморийския вратар.

В крайна сметка Марица продължава да бъде лидер в групата с 19 точки, без загубен мач.

В следващия 8-и кръг кършиякалии гостуват на Левски (Карлово). Срещата е в събота, 27 септември, от 17 часа.