Бургаските полицаи отличници по лична защита и карате

Новините

29-09-2014, 15:04

Burgasutre

Три купи и осем медала, от които един златен, четири сребърни и три бронзови, спечелиха състезателите от ОДМВР – Бургас на приключилия в Каварна Републикански преглед по лична защита и карате. В шампионата участваха 24 полицейски дирекции с общо 90 състезатели. От страна на бургаска областна дирекция се включиха седем служители – ръководител : Румен Коларов,  Борис Георгиев, Венилин Русинов, Атанас Караиванов, Павел Димитров, Милен Джинавийски и Радостина Николова. Дисциплините, в които състезателите премериха сили бяха :
- полицейска лична защита / ОДМВР – Бургас се представи с два отбора и завоюва трето място – отбор 1 в състав : Венилин Русинов и Радостина Николова, и четвърто място – отбор 2 в състав : Павел Димитров и Милен Джинавийски/
- и карате кумите – в категория до 67 кг. – златен медал завоюва Венилин Русинов, сребърен медал в същата категория – Павел Димитров, в категория до 84 кг. – сребърен медал за Борис Георгиев, а Атанас Караиванов е на четвърто място.

Отборно в дисциплината „карате кумите” ОДМВР – Бургас отстъпи единствено пред сборен отбор на МВР.
В крайното комплексно класиране ОДМВР – Бургас зае призовото второ място, на три точки от ОДМВР – Пловдив.