Петър Боев

Сега е моментът Вили да „сипе“ на Мъри

Зехтински награди шампионите от Ботев (ГАЛЕРИЯ)

Жълто-черните спечелиха купа и 3 индивидуални награди в силен турнир

Отборът на Ботев (Пд) спечели силен турнир на градския стадион "Пловдив", след като във финалния мач разгроми с 5:0 съперниците си от Спортинг (Бенковски). Състезанието бе за деца от набор 2002 и бе организирано от Асоциацията на българските футболисти и БФС.

"Канарчетатa" отнесоха и три от 9-те индивидуални приза на турнира - за най-добър вратар, футболист №1 и най-добър треньор.

Победителите и техните подгласници бяха наградени от временно изпълняващия длъжността кмет на Пловдив Петър Зехтински, от кметовете на район "Централен" Георги Титюков и село Градина Бальо Балев, от футболните легенди на Ботев Георги Георгиев-Гецата и Иван Занев, както и от генералния секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев.

СНИМКИ ОТ ТУРНИРА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В малкия финал за третото място днес децата на Марица (Пд) с треньор Васил Кръстев надделяха с 5:4 след дузпи (1:1 в редовното време) над връстниците си от Спартак С-94 (Пд).

Дузпи решиха и спора за петото място в крайното класиране между отборите на Евроколеж (Пд) и Спартак (Болярци). Евроколежанчетата показаха по-здрави нерви и спечелиха с 6:5 (2:2 в редовното време).

В двубоя за седмото място тимът на Асеновец (Асеновград) прегази с 6:0 Марица (Градина). Генералният спонсор на турнира осигури пълна екипировка и футболни топки за всички отбори и състезатели, както и индивидуалните награди.