Камбуров надъха малките „смърфове” за битка с Ботев (СНИМКИ)

След 0:6 и 0:13 черно-белите врътнаха 1:1 на Лаута

Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в градското дерби при юношите от набор 2001. Двубоят се игра на изкуствения терен на Лаута. Лично Мартин Камбуров влезе на разбора на "черно-белите" и ги надъха за победа срещу вечния съперник.

В тима на домакините, воден от треньора Васил Ангелов, се забеляза чувствителен напредък след пораженията с 0:6 и 0:13 от същия съперник в последните две дербита.

Гостите от Коматево поведоха още във 2-ата минута, когато Иван Василев остана очи в очи със стража на "смърфовете" и вкара за 1:0.

Вторите 35 минути обаче домакините излязоха преобразени и диктуваха събитията на терена. В 43-ата минута Николай Колев изравни резултата, а след това последваха още няколко 100-процентови пропуска за пълен обрат в мача.

Последният такъв бе в самия край на срещата, когато отново Колев стреля от пряк свободен удар, но нацели напречната греда.

Веднага след това авторитетно водилия мача елитен съдия Георги Кабаков свири край на мача.