25-10-2014, 00:28

ПФК Ботев Пд

Plovdiv.utre.bg

Гамаков, Иршак и Цветков бележат за 3:1 в Битката за Тракия

Ботев постигна категорична победа с 3:1 над Берое в пълен с емоции мач от 13-ия кръг на "А" група. С този успех "канарчетата" прекъснаха негативната си поредица срещу този съперник в последните години и едновременно с това се завърнаха в челната шестица на класирането.

Попаденията за Ботев реализираха Милен Гамаков (51'), Томаш Иршак (55') и Иван Цветков (65'), а почетното попадение за гостите бе дело на Димо Бакалов (76').

"Жълто-черните" надиграха категорично своя опонент през целия двубой и пропуснаха куп положения пред вратата на старозагорци, които играха в числено намален състав след 37-ата минута, когато от игра за два жълти картона бе отстранен Игор Джоман.

Малко по-късно съдията Вихрен Манев спести директен червен картон на Веселин Пенев, който влезе по безумен начин в краката на Филип Филипов, а бранителят на Ботев по чудо се отърва без сериозна контузия след зверската балтия.

Футболистите на Ботев налитаха като оси към вратата на Берое, но попаденията паднаха едва през второто полувреме.

В 50-ата минута Цветков пусна мек пас по тревата към нахлуващия отляво в пеналта Милен Гамаков, който с красив и мощен диагонален шут разстреля Макенджиев, и взриви трибуните за 1:0.

В 54-ата минута Мариян Огнянов си намери позиция за стрелба, но фалцовият му удар мина на сантиметри от лявата греда.

Още в следващата атака топката отново попадна в Огнянов, който изведе Томаш Иршак зад защитата, а с типичното си хладнокръвие чехът пусна топката покрай вратаря за 2:0.

В 62-ата минута напречната греда спаси гостите след атрактивно изпълнение на Цветков, но само три минути по-късно капитанът бе в прегръдките на своите съотборници.

Пламен Николов отне топката с дълбока преса в половината на Берое и след двойно подаване с Иршак центрира по тревата към Иван Цветков, който заби поредния си гол с "жълто-черния" екип за класическото 3:0.

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Роман Инез, Пламен Николов, Филип Филипов, Томаш Иршак, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Милен Гамаков (68' Горан Галешич), Цветелин Чунчуков (75' Александър Колев), Иван Цветков (86' Момчил Цветанов)

БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Владимир Зафиров (75' Алассане Ндияе), Иво Иванов, Елиаш да Силва, Селим Керкар, Игор Джоман, Веселин Пенев, Жуниор Мапуку (40' Самир Аясс), Георги Костадинов, Стефан Спировски (46' Димо Бакалов), Венцислав Христов

Съдия: Вихрен Манев (София)

ж.к. Инез, Чунчуков, Балтанов (Ботев); Джоман, Пенев (Берое)

ч.к. Джоман (Берое) (37')

Голмайстори: 1:0 Милен Гамаков (50'), 2:0 Томаш Иршак (54'), 3:0 Иван Цветков (65'), 3:1 Димо Бакалов (76')