25-10-2014, 00:35

ПФК Локо Пд

Plovdiv.utre.bg

Капитанът на смърфовете вкара два за 2:0 на Овча купел

Локомотив Пловдив победи Славия с 2:0 като гост в мач от 13-ия кръг на А група. И двете попадения паднаха през второто полувреме и бяха дело на капитана Мартин Камбуров. Така той увеличи сметката си и има вече 103 гола за черно-белите в А група.

Победата позволи на Локо да заеме 9-о място във временното класиране с актив от 13 точки.

Пловдивчани създадоха най-чистото си положение през първата част в 38-ата минута. Благой Наков напредна по десния фланг, след което подаде хитро към Ванчо Траянов. Македонецът шутира силно от 20-ина метра, но вратарят на Славия Георги Петков плонжира и изби. Топката попадна в Мартин Камбуров, който отправи нов шут, но Петков пак се справи със ситуацията и спаси отбора си от гол.

В самото начало на второто полувреме Мишел Платини бе изведен сам срещу Господинов, но вратарят на Локо успя да отклони топката в корнер.

Две минути по-късно червено-черните в този мач откриха резултата. Защитникът на Славия Касай сбърка фатално и подари топката на Камбуров. Той напредна сам срещу Петков и го простреля за 0:1.

Малко след това домакините направиха още един пропуск чрез Фернандо да Силва, който от 5-6 метра почти на празна врата не уцели.

В 61-ата минута Иван Вълчанов засече с глава, но топката срещна напречната греда.

Десет минути по-късно бранителят на Славия Цветомир Панов изрита в главата Бирсент Карагарен и получи директен червен картон. Нападателят на Локо бе откаран в Пирогов със съмнение за комоцио.

Мачът бе решен в 79-ата минута след перфектна контраатака на локомотивци. Дани Кики пусна прекрасен пас към Благой Наков, който напредна отляво и центрира по земя около точката за изпълнения на дузпи. Оттам притичалият Мартин Камбуров я засече неспасяемо с горния ляв ъгъл на Петков за крайното 0:2.

Славия – Локо (Пд) 0:2

Голмайстор: 0:2 Мартин Камбуров (48, 79)

Славия: Георги Петков, Димитър Везалов, Диего Фераресо, Костадин Дяков, Цветомир Панов, Кристиан Касаи, Душан Савич /46-Иван Вълчанов/, Мичел Бургзорг, Фернандо да Силва /78-Емил Стоев/, Радослав Василев, Мишел Платини

Локо (Пд): Йордан Господинов, Венелин Филипов, Ангел Грънчов, Деян Молдованов, Богомил Дяков, Благой Наков /82-Георги Вълчев/, Бирсент Карагерен /74-Дани Кики/, Янко Сандански, Ванчо Траянов, Александър Якимов /62-Бранимир Костадинов/, Мартин Камбуров (кап).