Куриозен гол донесе победа на Евроколеж в Раднево

26-10-2014, 09:10

ФК Евроколеж

Plovdiv.utre.bg

Пловдивчани стигнаха до 2:1 срещу местния Миньор

Отборът на Евроколеж направи силен мач на тежкия терен в Раднево и взе три точки над Миньор след успех с 2:1.

Срещата беше от 12 кръг на Югоизточна В група, а головете за пловдивчани вкараха Петър Челебиев в 7-ата минута и Мирослав Пушкаров в 37-ата. За домакините се разписа Янко Янков в 65-ата минута от дузпа.

Първият гол падна по куриозен начин след атака на Николай Павлов. Той напредна по фланга и пусна пас към наказателното поле. Топката се спря в една локва пред вратаря Любомир Стефанов и го излъга. Влезлия на скорост Петър Челебиев я достигна и би покрай стража за 0:1.

В 35-ата минута Пушкаров беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но ударът му беше избит в корнер. След изпълнението на ъгловия удар левият бек на колежани отклони топката за 0:2 и се реабилитира за пропуска си преди това.

В 65-ата минута Йордан Хърков изчисти с шпагат една топка, но тя се удари в ръката му и съдията отсъди дузпа. Янко Янков беше точен от бялата точка за крайното 1:2.

Следващият мач на пловдивчани е срещу Розова долина, а преди него в сряда играят с Асеновец във финала за Купата на АФЛ Зона Пловдив.