Самурай - втори на Купа Бълагрия и втори за годината

Каратеките завоюваха 11 златни медала

Карате клуб Самурай завърши втори в крайното класиране в Купа България. Турнирът се проведе през уикенда в Добрич. Това второ място гарантира и второ място в крайното класиране за годината за добричкия клуб. Каратеките завоюваха 11 златни медала, съобщи сенсей Димитър Христов, цитиран от ИА Добруджа. През първия ден те водиха в класирането с 8 златни и 6 сребърни медала, но през втория КК Никон се представи с 16 мъже и жени, които завоюваха над 50% от челните позиции, което наклони везните в тяхна полза.
На най-високата стълбичка от КК Самурай стъпиха Тулчан Мехмед, Василена Кулева, Иван Кръстев, Йован Атанасов, Петър Евтимов, Мартин Пенев, Стоян Паскалев, Ралица Иванова и Георги Михайлов. Добричкият клуб спечели златни медали още при момчета-отборно до 18 год. ката и при мъже – ката.
420 участници от 25 клуба в страна мериха сили в зала Добротица при отлични условия.
До края на годината предстои участие на Георги Михайлов на Световно първенство в Берлин и Балканско първенство за юноши старша възраст, което ще се проведе в зала Арена армеец през декември.