Марица с тежка загуба в Асеновград (СНИМКИ)

29-10-2014, 21:05

Фейсбук страница на Марица (Пд)

Петър Боев

Домакините отнесоха лидера в групата с 3:0 след рецитал на Шаби Османов

Асеновец удари Марица с класическото 3:0 в отложен мач от 12-ия кръг в Югоизточна "В" група, игран на стадион „Шипка” в Асеновград.

Домакините бяха по добрият отбор на терена и създадоха повече чисти положения. За кършиякалии пропуски направиха Благомир Мастагарков, Кристиян Павлов на два пъти, Георги Неделчев, а Виделен Сердарски нацели веднъж гредата след пряк свободен удар.

Головете за домакините отбелязаха юношата на Локо (Пд) Шабан Османов от фаул във 2-ата минута, Филипов (30) след асистенция на най-добрия на терена Османов и куриозен автогол на вратаря на кършиякалии Стефан Йонов в 88-ата минута.

В други два отложени мача от същия кръг Тунджа (Ямбол) и Гигант (Съединение) завършиха 1:1, а Левски (Карлово) победи Спартак (Пд) с 2:0.

Така Марица продължава да води в класирането въпреки тежката си загуба. Пловдивчани имат 25 точки, но вторият Поморие е с 22 и два мача по-малко. Трети е Евроколеж също с 22 точки и среща по-малко от лидера.