01-11-2014, 19:39

Фейсбук страница на Марица

Plovdiv.utre.bg

Пловдивчани разгромиха Сливен с 5:0, юноша на Локо заби първия си гол

Марица разгоми Сливен с 5:0 на своя стадион в мач от 13-ия кръг в Югоизточната „В“ група. Хеттрик за победата отбеляза Виделен Сердарски, а по още един гол добавиха Кирил Ангелов и Благомир Мастагарков.

Сердарски вкара за 1:0 от фаул в 30-ата минута. Почти по същия начин отново той удвои в края на полувремето.

При поредния пряк свободен удар в 56-ата минута Виделен Сердарски центрира топката в наказателното поле. С нея не успя да играе никой, тя се тупна за втори път пред вратаря и прескачайки го, влетя в мрежата за 3:0.

Влезлият малко по-рано Кирил Ангелов направи 4:0 след плътен удар от границата на наказателното поле в 68-ата минута.

Друга смяна – Благомир Мастагарков вкара за 5:0 в 81-ата минута с удар от близо. За юношата на Локо (Пд) това бе първи гол с екипа на Марица в официален мач.

Кършиякалии остават лидери в класирането с 27 точки, пред Евроколеж с 25, Поморие и Миньор (Раднево) с по 22.

Ето и останалите резултати от този кръг:

Спартак (Пд) – Миньор (Раднево) 1:2, Гигант (Съединение) – Поморие 2:0, Евроколеж – Розова долина 2:0, Димитровград – Загорец 0:0, Несебър – Левски (Карлово) 0:1. Почиват Свиленград и Асеновец, а в неделя е срещата Стара Загора – Тунджа (Ямбол).