Наказателна жълто-черна акция: 9 гола срещу Черноморец (СНИМКИ)

09-11-2014, 13:29

ПФК Ботев Пд

Plovdiv.utre.bg

Юношите на Ботев от набор 2001 вече са на полуфинал за купата на БФС

Ботев е на полуфинал за Купата на БФС при набор 2001! В 1/4-финален мач "жълто-черните" разгромиха с 9:0 бургаския Черноморец.

Двубоят се игра на един от естествените терени на базата в "Коматево" и бе изгледан от около 150 зрители.

"Канарчетата" бяха абсолютни господари и напълно заслужено се поздравиха с убедителния успех. Момчетата на Стефан Стоянов създадоха огромен брой положения пред противниковата врата, докато гостите от Бургас имаха само една чиста ситуация в края на двубоя.

В герой за жълто-черните се превърна Иван Василев, който вкара 4 попадения. С по два гола се отчетоха Кристиян Добрев и Димитър Тонев, а другият голмайстор бе Мартин Петков.

"Канарчетата" вече са на полуфинал, който ще се играе през месец март 2015 година.

В другите четвъртфинални двойки, които ще се играят идните сряда и четвъртък, се срещат тимовете на Спартак (Пловдив) - ЦСКА, Оскар (София) - Локо (Пловдив) и софийските Левски - ДИТ.