Локо игра мъжки, но въпреки това загуби от Лудогорец (СНИМКИ)

Черно-белите отстъпиха с 0:2 в Разград, Господинов с червен картон

Локомотив Пловдив загуби с 0:2 гостуването си на Лудогорец в Разград в мач от 15-ия кръг на „А“ група. Черно-белите демонстрираха открит футбол срещу най-добрия отбор в България и дори имаха доста възможности за отбелязване на гол.

Даниел Абало през първото полувреме и Юнес Хамза от дузпа през второто се разписаха за домакините.

Вратарят на Локо Йордан Господинов пък получи директен червен картон. Това позволи на Александър Витанов да направи официален дебют в „А“ група.

Поражението остави пловдивчани на 9-о място във временното класиране с актив от 16 точки.

Първият точен удар в мача отправи Мартин Камбуров в 10-ата минута. Капитанът на черно-белите шутира силно от фаул, но вратарят Владислав Стоянов изби.

Пет минути по-късно Кайсара проби от дясно и подаде към Марселиньо, който нанесе удар по земя, но покрай гредата в аут.

В 20-ата минута Локо направи поредната си добра атака. Карагарен свали с глава една топка към Камбуров и той шутира от воле, но над напречната греда. В 24-ата минута Дани Кики напредна по лявото крило. Последва центриране по земя към Благой Наков, който шутира с десния крак от границата на наказателното поле, но в аут.

В 29-ата минута Камбуров се озова в удобна позиция и отправи удар, който обаче бе отразен с крак от вратаря Владо Стоянов. В следващата атака домакините вкараха гол чрез Юнес Хамза, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак в 37-ата минута Лудогорец откри резултата. Кайсара подаде към Дани Абало, който с едно докосване преодоля Ванчо Траянов и шутира с левия крак от границата на наказателното поле в горния десен ъгъл на Господинов за 1:0.

В 41-ата минута бе последната добра възможност на Локо за гол през първото полувреме. Дани Кики центрира от корнер към Ангел Грънчов, който засече атрактивно с пета. Топката влизаше под напречната греда, но в последния момент вратарят Стоянов се протегна и изби в корнер.

Малко след почивката мачът окончателно бе решен с втори гол за Лудогорец. В 55-ата минута Юнес Хамза изскочи сам срещу Господинов и вратарят на Локо го фаулира с крак. Реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа и вдигна директен червен картон на Господинов.

Точен от бялата точка бе потърпевшият Хамза, който вкара за 2:0 срещу влезлия на смяна резервен вратар Александър Витанов.