Марица се измъчи, но не даде гейм на Казанлък (СНИМКИ)

Пловдивчанки поведоха във временното класиране на НВЛ

Марица (Пловдив) се измъчи доста, но въпреки това победи Казанлък с 3:0 (26:24, 25:23, 25:16) гейма в мач от 6-ия кръг на женската национална волейболна лига.

Двубоят се игра пред около 300 зрители в залата на Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" и приключи за 90 минути.

В първите два гейма обаче резултатът вървеше точка за точка до самия край и напрежението си каза думата.

Победата изкачи маричанки на първо място във временното класиране с актив от 5 успеха и едно поражение. Втори е тимът на Левски, който обаче има мач по-малко.

Най-резултатна волейболистка в мача бе диагоналът на Марица  Силвана Чаушева, която завърши със 17 точки. Посрещачката Таня Събкова добави 9 точки, а центърът Милена Димова се отчете с 8т.

За гостите от Казанлък най-резултатна бе Йоана Николова с 12 точки.