Фрегата спечели морското хандбално дерби

09-12-2014, 11:13

Коста Янков

Бургаският тим се наложи над Локомотив Варна с 25:21

Хандбалистите на Фрегата-Бургас спечелиха морското дерби срещу варненския Локомотив от 10-ия кръг в "А" група с 25:21. Още до почивката домакините имаха аванс от 3 гола. Тя дойде при резултат 10:7. Фрегата дори увеличи преднината си през второто полувреме, която три минути
преди края стана 7 гола. Тогава треньорът Никола Добрев даде шанс за изява на юноши, което позволи на варненци да намялат разликата.
Най-резултатни за победителите бяха Александър Димитров и Калин Евтимов. Те реализирахапо 6 попадения. Димитър Асенов вкара 5, а Димитър Петков- 4. Лидери в класирането са Спартак Варна и Фрегата с актив от 18 точки. Двата тима имат по една загуба и 9 победи, но варненци имат по-добра голова разлика.