Ботев не успя да препъне шампиона

Канарите загубиха с 0:1 от Лудогорец последния си мач за 2014 година

Ботев Пловдив загуби с 0:1 гостуването си Лудогорец в последния официален мач за годината. Единственото попадение в заключителния двубой от 19-ия кръг от „А” група реализира бившето „канарче” Абел Анисе в 27-ата минута на срещата.

Ботев не бе далеч от точката, след като през второто полувреме имаше няколко отлични възможности да стигне до равенството. През първото полувреме шампионите бяха по-добрият отбор на терена.

В 4-ата минута Мисиджан бе изведен зад защитата на Ботев, холандецът прехвърли Стаховяк, но вратарят бе подсигурен от Терзиев, който успя да спре топката преди тя да влезе във вратата. След още толкова игрово време отново Върджил Мисиджан получи пас пред наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни стража на „канарчетата”.

В 27-ата минута Лудогорец материализира игровото си превъзходство с попадение на Абел Анисе. Бившият футболист на Ботев реализира с удар извън наказателното поле и с помощта на рикошен топката се озова в мрежата за 1:0.

Тимът от Разград можеше да увеличи аванса си пет минути по-късно, но за пореден път Адам Стаховяк спечели двубоят един на един с Мисиджан.

В 41-ата минута Ботев стигна до най-добрия си шанс за гол. Момчил Цветанов получи пас по левия фланг и почти за флагчето на корнера центрира ниско към Иван Цветков, който стреля в ръцете на Милан Борян. Още в следващата атака капитанът на „жълто-черните” опита шут извън наказателното поле, но не затрудни вратарят на Лудогорец.

След тази ситуация домакините организираха бърза контра, при която Александров се озова очи в очи със Стаховяк. Крилото на Лудогорец преодоля Адам, но си затвори много ъгъла и стреля в гредата.

В 52-ата минута „канарчетата” отново бяха много близо до възстановяване на равенството. Лъчезар Балтанов подхвана контраатака, подаде вдясно към Мариян Огнянов, а той върна топката с центриране към Балтанов, но Борян спаси ударът с глава на халфа на Ботев.

В 79-ата Момчил Цветанов се пребори за топката в половината на домакините и отправи много силен далечен шут, който обаче спря в ръцете на вратаря.

В 88-ата минута Християн Казаков направи двойно подаване с Лазар Марин пред наказателното поле, след което си отвори място за шут с левия крак, който обаче излезе в аут. Така Ботев приключи 2014-та с поражение на терена на шампиона и „жълто-черните” ще зимуват на 7-ото място в класирането.

ЛУДОГОРЕЦ: Милан Борян, Жуниор Кайсара, ГеоргиТерзиев, Козмин Моци, Йордан Минев (7’Александър Василев), Абел Анисе, Светослав Дяков,Марселиньо, Михаил Александров (64’Вандерсон), Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада (46’ Юнес Хамза)

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Роман Инез, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Милен Гамаков (77’ Цветелин Чунчуков), Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Серкан Юсеин (57’ Християн Казаков), Момчил Цветанов, Иван Цветков

Съдия: Станислав Тодоров (Шумен)

ж.к. Серкан, Р. Терзиев, Марин, Балтанов (Ботев); Моци (Лудогорец)

Голмайстори: 1:0 Абел Анисе (27’)