Трима от Пловдив играха за младежкия национален отбор

Селекцията на Тони Здравков победи Славия с 2:0 в контрола

Младежкият национален отбор на България до 21 г. записа нов успех по време на подготвителния си лагер в Сандански. Този път националите победиха ПФК Славия (София) с 2:0 в контрола, която се игра на градския стадион.

Участие в мача взеха трима футболисти от пловдивските Ботев и Локо – „канарчетата” Радослав Терзиев и Милен Гамаков, както и „смърфа” Айкут Янъков.

Бекир Расим и Радой Божилов бяха точни за успеха. Селекционерът Антони Здравков отново използва всичките си играчи, като те бяха разделени на два различни състава във всяко от полувремената.

Първата част завърши без отбелязан гол, въпреки че националите имаха преимущество. Никола Колев и Георги Минчев имаха шанс последователно да реализират гол, но вратата на Славия остана суха.

Десет минути след началото на второто полувреме Бекир Расим откри резултата след добро изпълнение от пряк свободен удар.

Малко след това Радой Божилов удвои преднината на България след асистенция на Расим. В 84-та минута един от най-активните играчи на терена - Расим можеше да вкара трети гол, но удара му беше отразен от Диян Вълков.

Специално да гледат мача в Сандански дойдоха президентът на Славия Венцислав Стефанов, отговорникът за националните отброи и член на ИК на БФС Емил Костадинов и бившият треньор на „белите” Мартин Кушев.

Съставът на България през първото полувреме: Марин Орлинов, Пламен Тенев, Радослав Терзиев, Пламен Гълъбов, Мики Орачев, Радослав Цонев, Кирил Десподов, Милен Гамаков, Никола Колев, Александър Василев, Георги Минчев

Съставът на България през второто полувреме:Красимир Костов, Христо Попадийн, Радослав Терзиев, Слави Сталев, Преслав Петров, Петър Витанов, Айкут Янъков, Владимир Семерджиев, Радой Божилов, Бекир Расим, Илия Димитров