Седма поредна победа за баскетболистките от Нефтохомик

30-12-2014, 09:36

Коста Янков

Перостийска с 24 точки при 87:73 в Монтана

Седма поредна победа в националната баскетболна лига при жените записа отборът на Нефтохимик. Бургазлийки надиграха като гостенки тима на Монтана с 87:73, след силно второ полувреме. Първото завърши при равен резултат 49:49. След почивката момичетата на треньора Дечо Коешинов не дадоха шансове на домакините, като методично вдигаха разликата в своя полза до 14 точки в края.

Най-резултатна с 24 точки беше Вера Перостийска. С 14 завърши Шарел Алън. Младата надежда Борислава Христова се отчете с 12 точки и 6 борби. Съответно 11 и 10 точки отбелязаха Ивелина Вранчева и Драгана Гобелич. Във временното класиране Нефтохомик е втори с 8 победи и 2 загуби. Лидерът Хасково е с 9 победи и едно поражение именно от бургазлийки.