Талант от Ботев вкара за победа на националния ни отбор

Юношите на България удариха Казахстан с 2:0 на турнир в Русия

Юношеският национален отбор на България победи Казахстан с 2:0 на старта на традиционния международен футболен турнир в памет на бившия първи вицепрезидент на ФИФА Валентин Гранаткин, който се провежда в Санкт Петербург, Русия.

Възпитаниците на треньора Александър Георгиев отбелязаха по един гол през двете полувремена.

Резултатът бе открит от младия играч на Литекс и съименник на треньора си Александър Георгиев след четвърт час игра, а победата затвърди нападателят на Ботев Пловдив Рангел Игнатов в 73-ата минута.

Цял мач за "трикольорите" записа друго "канарче" - Георги Купенов. През втората част в игра се появиха и още двама юноши от школата на Ботев - Виктор Пенчев и Кристиан Димитров.

Отборите са разпределени в групи по три, другият съперник на България е Словения, а мачът между двата тима ще се играе в неделя.