Левски продължава без загуба при Стоев

21-01-2015, 17:48

Владимир Иванов

"Сините" въртят 1:1 срещу Ворскла Полтава

Левски и Ворскла Полтава завършиха 1:1 в приятелска среща, играна в Анталия. Единственият гол за столичани реализира бижуто Божидар Краев, който бе точен в средата на втората част.

Украинският тим, който е 8-и във временното класиране, държеше инициативата през първата част и затрудни максимално играчите на Стойчо Стоев.

В 6-ата минута Роман Прохазка изведе отлично Луис Педро, чийто удар бе блокиран от плонжиралия страж Станислав Богуш.

Това си остана и единствената по-сериозна ситуация за българския тим през първата част.
Последваха силни минути за тима от Полтава. В 8-ата минута Ахмед Янузи се озова на отлична позиция, но се засуети и топката му бе отнета.
След 20-ата минута украинците се настаниха трайно в половината на Левски. Това доведе до гол във вратата на Йоргачевич, който бе безсилен при диагоналният удар на Вадим Сапай в 30-ата минута.
В края на първата част Емил Нину се намеси решително в наказателното поле на „сините”, предотвратявайки сериозна опасност.

През втората част играчите на Стоев коренно промениха облика си и заиграха далеч по-организирано в офанзивен план.

В 52-ата минута Луис Педро стреля по диагонала, но ударът му бе спасен. Девет минути по-късно падна и изравнителното попадение, след като Краев бе най-съобразителен след центриране от ъглов удар.

До края на мача и двата тима изпуснаха по още две положения и се задоволиха с равенството.