Тенисистка на Изида игра финал в Бургас

Срещите се играха до 4 гейма

Състезателката на Изида Михаела Йорданова игра финал в първия за годината регионален турнир по тенис за момичета и момчета до 10 години. Надпреварата се проведе на кортовете на тенис център Томси в Бургас, а в нея участваха общо 20 деца от 10 клуба - Черно море Елит (Варна), Темпо (Варна), Черноморец (Бургас), Диана (София), Нефтохимик (Бургас), Бриз (Бургас), Изида (Добрич), Ямбол 2005, Шумен, Нова Загора.
12-те участнички при момичетата предложиха интересен развой на турнира, като регламента даваше възможност състезателките да продължат в схемата при една загуба. Срещите се играха до 4 гейма, а при 3-3 победителите бяха определяни с тайбрек до 7 точки.
В първата си среща тенисистката от добричкия клуб надделя трудно с 4-3 гейма, след като й се наложи да спаси мачбол при 0-3 гейма в полза на съперничката й Емилия Любенова от Ямбол. В тайбрека Йорданова отстъпваше с 0-4 точки, но в крайна сметка спечели решителната част със 7-5. Във втория кръг възпитаничката на Изида отстъпи с 1-4 пред Венета Генчева от столичния клуб Диана. Неубедителното начало на състезателката на Изида я мотивира да покаже най-доброто от себе си до края на надпреварата. В третия си мач Йорданова надделя с 4-0 над Емма Фантусис от Черно море Елит. Последва пряк мач за медалите и нова победа с 4-1 над поставената под №1 в турнира Никол Баева от Черноморец (Бургас). В срещата за класиране на финала 10-годишната Михаела взе реванш от Венета Генчева, като този път резултата от 4-1 гейма бе в нейна полза. На финала Анастасия Николова от Темпо и Михаела Йорданова от Изида предложиха красив мач на много високо ниво, като двете показаха богат арсенал от удари. Купата на Томси при момичетата спечели Николова, а при момчетата Филип Петров от Черно море Елит.