„Берое“ победи „Сабуртало“ с 2:1

Тимът се завръща утре от Турция

„Берое“ победи с 2:1 грузинския „Сабуртало“ (Тбилиси) в третата си проверка на турска земя. Точни за беройци в този мач бяха Салим Керкар и Жуниор Мапуку. Голът за грузинците вкара Гиорги Карашвили.
Всички голове паднаха за 8 минути във второто полувреме от приятелския мач.
В 63-ата минута беройци откриха резултата след перфектна контраатака. Валдемар Боровский изведе по крилото отлично Атанас Зехиров, който центрира ниско по земя пред наказателното поле. Салим Керкар с премерен удар се разписа за 1:0.
В 69-ата минута Гиорги Карашвили стреля директно от дъгата пред наказателното поле от пряк свободен удар и прати топката неспасяемо под стената във вратата на Пиргов за 1:1.
Две минути по-късно „Берое“ отново излезе напред. Салим Керкар изведе Мапуку пред наказателното поле, той успя да надбяга защитник и с удар в долния ляв ъгъл да направи резултата 2:1.
Утре „Берое“ се прибира в България, а следващите проверки са на 7 февруари когато една част от отбора ще играе срещу „Марек“, а няколко футболисти от първия тим ще подсилят „Берое“ U21 на турнира Поморие къп в мач срещу „Поморие“.