Добруджа 07 спечели точка при тежко гостуване

Добруджа 07 излиза на 15 февруари в Добрич с Левски Бол

В драматичен мач Добруджа 07 загуби с 3-2 при гостуването си на Пирин (Разлог). Срещата бе от 13-тия кръг на Суперлигата и продължи 2 часа и 2 минути. Най-резултатен в срещата бе Костадин Стойков от тима на гостите, който реализира 22 точки, съобщи centersport.org. Димитър Маринков отбеляза 17. За домакините Мартин Палийски заби 19 точки, а Йордан Желязков добави 18. Двата отбора оправдаха очакванията за голямо дерби, като предложиха на зрителите в Разлог петгеймова здрава битка. Домакините имаха късмета да спечелят първата част с 30-28, след което последваха два гейма в полза на добричлии, в които дадоха на Пирин по 19 точки. В четвъртата част съперникът на добруджанци намери сили да се върне в срещата и да вкара я в тайбрек след 25-23. В решителния гейм състезателите на Пирин се поздравиха с успеха след 15-13 и крайното 3-2 гейма в тяхна полза. Следващата среща на Добруджа 07 е на 15 февруари в Добрич с Левски Бол.