Внушителен Левски заби 8 на Хасково

„Сините” разпиляха последния в „А” група с 8:0

Левски започна ударно пролетния дял на „А” група, след като буквално премаза Хасково с 8:0 в среща от 20-ия кръг.

„Сините” решиха всичко до 23-ата минута, когато водиха с 4:0 за радост на близо 4000 хиляди зрители, дошли на стадион „Георги Аспарухов“ да набюдават двубоя.

Попаденията за домакините преди почивката реализираха Валери Домовчийски на два пъти, Антонио Аниете и Мигел Бедоя, а след подновяването на играта точни бяха отново Аниете, Лукаш Гикиевич, Божидар Краев и Емил Нину. За последните трима това бяха и първи попадения с екипа на 26-кратните шампиони в шампионата. Дебютиралият като титуляр Абди пък направи хеттрик от асистенции и впечатли с изявите си по левия фланг на домакините.
От своя страна гостите от Хасково затвърдиха впечатленията, че нямат място в елита като освен това играта им събуди съмнения във феновете на стадион „Георги Аспарухов”.

Наставникът Стойчо Стоев направи няколко промени в стартовия състав, в сравнение със срещата за Купата на България, който се игра през изминалия уикенд (4:0).

Под рамката застана Пламен Илиев, който замени контузения Боян Йоргачевич. В защитата размествания нямаше като Борислав Стойчев и Емил Нину си партнираха в сърцето на отбраната, а Роман Прохазка и Веселин Минев действаха като бегове.

Капитанът Владимир Гаджев остана на резервната скамайка, тъй като бе болен, а негото място зае Стефан Велев.

В средата действаше още Мигел Бедоя, а по крилата столичани разчитаха на новото попълнение Али Абди и Божидар Краев.

Намиращият се в отлична форма Валери Домовчийски играеше на върха на атаката, а Аниете действаше от втора позиция.

Срещата започна повече от вихрено, а „сините” нанизаха бързи 4 попадения още до 23-ата минута.

Голеадата стартира още във 2-ата минута, когато Аниете бе изведен по диагонала, успя да финтира плонжиралия Кирил Акалски, след което намери непокрития Домовчийки, а за нападателят не бе трудно да довкара в опразнената врата.
Само 7 минути по-късно домакините удвоиха преднината си след нова отлична многоходова атака.

Абди навърза част от отбраната на гостите, след което намери Аниете и испанецът, подобно на Домовчийки, бе безпогрешен.

В 12-ата минута Хасково бе близо до това да се върне в мача, но ударът на Мартин Райнов срещна гредата.

Пет по-късно интригата окончателно приключи, а в прегръдките на своите съотборници отново бе Домовчийски. Таранът бе намерен по най-добрия начин от Абди, който преди това навърза слисаната защита на последния в „А” група.

В 23-ата минута гостите окончателно рухнаха, след като и Бедоя се разходи между защитниците преди да се разпише за 4:0.

Случващото се на терена извади извън кожата Емил Велев и той направи бързи две смени, заменяйки безобразно слабите Марем и Лозев за сметка на Крумов и Алексиев.
До края на първата част 26-кратните шамниони пропускаха няколко добри положения.
От своя страна в 29-ата минута Пламен Илиев се намеси решително при удар на Димитър Алексиев от непосредствена близост.

След почивката събитията на терена не се промениха, а гостите продължиха да бъдат все така посредствени в отбрана.

Това си бе дозатвърдено още в 46-ата минута, когато Божидар Краев реализира първия си гол в „А” група.

Юношата на Левски бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и отблизо насочки топката към мрежата на Акалски.

В 58-ата минута Стоев взе решение да замени отлично представилия Домо за сметка на новото попъление Лукаш Гикиевич.

Шест по-късно друг нов играч на „сините” – Емил Нину заби първия си гол с екипа на Левски. Бранителят завърши по най-добрия начин продължителна многоходова атака на домакините, която мина през Аниете и Борислав Стойчев.
Секунди по-късно на терена се появи и бранителят Александър Александров, който на свой ред записа първи официални минути за „сините”.

В 73-ата минута Гикиевич успя да прати топката във вратата на Хасково, но голът му бе отменен поради засада.

В заключителните минути Аниете направи резултата 7:0 за радост на феновете, но новото попълнение Гикиевич промени лябимата 7-ца на 8.

Така столичани събраха 31 точки, колкото има и 5-ия Берое. Хасково е последен със 7.