Добруджа 07 излезе начело в Суперлигата

3-1 гейма над Нефтохимик 2010

Добруджа 07 оглави волейболната Суперлига при мъжете навръх националния празник на България. Възпитаниците на Мирослав Живков отново оглавиха елитната група след емоционална победа с 3-1 гейма над Нефтохимик 2010 в отложена среща от 14-ия кръг, съобщи centersport.org.

Сред присъстващите бе и кметът на Добрич Детелина Николова, която емоционално изживяваше всяка една точка на своя отбор.
„Радвам се, че залата беше пълна и всички поддържаха нашия любим отбор Добруджа 07. На момчетата пожелавам да изкачат стълбицата, защото имат не само любовта на публиката, а и голямата подкрепа на общината”, заяви градоначалникът след победата с 3-1 над Нефтохимик 2010.

Мачът се игра пред препълнените трибуни на местната зала „Добротица”, а преди началото многобройната публика почете Трети март с националния химн. Домакините спечелиха първата част с 25-21 точки, а във втората обърнаха от 16-20 до 26-24. Третият гейм отново предложи множество обрати, но този път късмета бе на страната на гостите, които при 20-19 в полза на добричлии намериха сили да поведат с 23-20, а след това да спечелят с 15-22. В четвъртия гейм добруджанци надделяха с 25-21 точки, а от там се поздравиха и с 3-1. За домакините това бе 13-а победа и отново първо място в Суперлигата. Коце Стойков и компания събра актив от 40 точки, 3 повече от отбора Монтана, на който гостуват в последния кръг от редовния сезон. Супер дербито е на 8 март.