Трима атлети на Добруджа 99 в Топ 6 на турнира "Ивайло"

Следващият старт ще е националният шампионат по спортно ходене в Бургас

Състезателите на СКЛА Добруджа-99 с треньор Николай Янков стартираха на 33-тия международен крос "Ивайло", провел се във Велико Търново. Традиционно състезанието събира най-добрите лекоатлети стартирали във всички възрастови. Габриела Красимирова се класира пета при девойките старша възраст на 2 000 м, съобщи centersport.org.

Съотборничките и бяха по големи, но тя успя да се пребори и да намери място в челната шестица и да спечели парична премия. При жените Радосвета Симеонова също зае пето място при много оспорвана конкуренция. Шампионка е Добринка Шаламанова, следвана от Моника Георгиева и Маринела Нинева. Заслужено пето място и за Йордан Петров на 5 000 м гл.бягане. Следващият старт на състезателите на клуба ще е националният шампионат по спортно ходене в Бургас.