Хърватия разби Норвегия в нашата група

28-03-2015, 21:06

sportonline.bg

Скандинавците отнесоха 5 гола на "Максимир"

Хърватия постигна убедителна победа с 5:1 в домакинството си на Норвегия в среща от група Н на квалификациите за Евро 2016, в която е и България.

С това хърватите запазиха лидерската си позиция в групата още преди да се изиграл двубоя между националния ни тим и Италия.

Те поведоха в резултата на стадион „Максимир” в 30-ата минута с гол на Марсело Брозович. В 54-ата мин. Иван Перишич удвои аванса на домакините, а в 65-ата Ивица Олич направи преднината на хърватите класическа.

В 69-ата мин. норвежците бяха съвсем близо до намаляване на резултата, но Тарик Елионуси изпусна дузпа.

Пет минути по-късно хърватите останаха с човек по-малко, след като Ведран Чорлука получи втори жълт картон.

Скандинавците успяха да се възползват от численото си преимущество на терена и в все пак стигнаха до почетен гол, дело на Алекзандър Тетей в 81-ата минута.

Това попадение изглежда само ядоса домакините и дори и с човек по-малко в края на срещата те вкараха нови два гола.

В 87-ата минута те възстановиха аванса си с попадение на Гордън Шилденфелд, а в 4-ата минута от добавеното време Даниел Пранич оформи крайния резултат 5:1.

В класирането в групата Хърватия е начело с 13 точки, а Норвегия остава на 3-та позиция с 9.