Официален сайт на Амкар

sportonline.bg

Георги Миланов: Съдбата на титлата зависи от предстоящото дерби

Тимът от Перм загуби от Рубин

Георги Пеев и Захари Сираков се завърнаха в игра за Амкар, но и те не помогнаха на отбора си да се спаси от поредна загуба. Този път тимът от Перм падна тежка като домакин от Рубин с 0:3 и продължава без победа от началото на годината.

Двамата българи пропуснаха последните мачове заради различни проблеми, като сега Сираков бе титуляр и игра едно полувреме, а Пеев влезе в игра в 65-ата минута. Националът Петър Занев изобщо не бе в групата на Амкар, както и Благой Георгиев за Рубин.

Победата за гостите от Казан дойде след попадения на Портнягин в добавеното време на първата част и 81-ата минута и автогол на Йовичич в 65-ата.

Амкар остава на предпоследното 15-о място с 14 точки, колкото има и Арсенал (Тула), който намира на 14-ата позиция, даваща право на участие в бараж за оставане, и на 3 точки от зоната на директното спасение. Рубин временно се изкачи на 3-то място с 39 точки – 4 по-малко от 2-рия ЦСКА (Москва).