Барса и Реал без грешка в Испания

Разликата остава 4 точки в полза на каталунците

Барселона и Реал (Мадрид) продължават преследването на върха в класирането на испанското първенство. Двата гранда не допуснаха грешки в мачовете си от 30-ия междинен кръг в Примера и победиха съответно Алмерия и Райо Валекано.

На "Камп Ноу" Барса се наложи с категоричното 4:0 срещу Алмерия. Лионел Меси откри резултата в 33-ата минута, Луис Суарес реализира 2 пъти в 55-ата минута и в добавеното време, а между ппаденията на уругваеца се разписа и Марк Бартра - в 75-ата мин.

В мадридския сблъсък Реал се наложи като гост на Райо с 2:0. Кристиано Роналдо бе точен в 68-ата мин., а Хамес Родригес добави втория гол в 73-ата.

В класирането Барселона е със 74 точки и продължава да има 4 аванс пред Реал на върха. Алмерия е в зоната на изпадащите, на 18-о място, с 25 точки, а Райо Валекано е 9-и с 38.