Ансамбълът ни с медал на Световната купа в Италия

11-04-2015, 16:22

БФХГ

sportonline.bg

По един финал за гимнастичките ни в Италия

Стайкова и Тасева донесоха бронз в отборната надпревара на съпътстващия турнир в Пезаро

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели бронзов медал на отборния многобой на турнира в Пезаро (Италия), съобщи сайтът на Българската федерация по художествена гимнастика.

Българките бяха шести след съчетанията от снощи, но на финала събраха 66,195 точки и грабнаха медал.

Победител стана Русия със 71,550 точки, пред Беларус с 67,950 точки.

България стигна до бронз и в отборната надпревара на съпътстващия турнир на Световната купа в италианския град. Страна ни беше представена от Сара Стайкова и Катрин Тасева.

По регламент момичетата играят по две съчетания , а класирането е отборно. Сара игра топка и лента, а Катрин обръч и бухалки.

Нашите момичета се класираха на финалите на обръч и топка през първия ден на състезанието с шести по сила оценки като на обръч Катрин получи оценка от 16.750 точки , а Сара на топка 16.400 точки.

През втория ден Сара Стайкова игра лента и получи оценка от 16.345 т. , а Катрин Тасева бухалки , за които бе оценена с 16.700 т. Така Стайкова се класира с втора оценка за финала на лента, а Катрин влиза във финала на бухалки със седма оценка.