ЕФЕ

SPORTONLINE.BG

Скандал в Наполи! Рафа Бенитес хвърли оставка

Вижте резултатите от първите срещи на четвъртфиналите

Наполи изненадващо победи Волфсбург и на практика гарантира участието си на полуфиналите на Лига Европа. Изненадата е не толкова успеха на италианския тим, а убедителния резултат, с който го постигнаха. Насред Германия в първа среща от най-интригуващия от четвъртфиналите във втория по сила континентален турнир неаполитанците разбиха "вълците" с 4:1.

Гонсало Игуаин изведе гостите напред в резултата в 15-ата минута, а Марек Хамшик добави две попадения в 23-ата и 64-ата минути. Маноло Габиадини добави още едно попадение в 76-ата мин., а почетния гол за германците реализира Никлас Бендтнер в 80-ата.

В другите срещи от четвъртфиналите Севиля победи Зенит като домакин с 2:1, Динамо (Киев) и Фиорентина направиха 1:1, а Брюж и Днипро завършиха без голове.