21-04-2015, 13:12

Официален сайт на Монако

Sportonline.bg

Юве подхлъзна Монако, Бербатов на косъм да порази Буфон

Нападателят на Монако уверен, че той и тимът му могат да стигнат полуфиналите на Шампионската лига

Димитър Бербатов се закани той и неговите съотборници от Монако да отстранят Ювентус и да се класират на полуфиналите на Шампионската лига. Монегаските загубиха първата среща в Италия с 0:1 след спорна дузпа и българският нападател не пропусна да отбележи този факт.

“Можем да достигнем до полуфиналите. Способни сме да отстраним Ювентус. Ние сме добър отбор. Показахме се го срещу Арсенал, а и преди седмица в Торино. Със сигурност не заслужавахме да загубим.

През първото полувреме на първата среща не ни дадоха дузпа. Ако съдията я беше отсъдил, мачът щеше да бъде съвсем друг. След това през втората част дадоха несъществуваща дузпа срещу нас, но това е футболът.

Гледаме напред с увереност и оптимизъм. Подготвени сме добре за реванша. Знаем, че Ювентус е отбор, който създава много положения, но и позволява на съперника да стига до голови ситуации. Много добре знаем нашите възможности. Способни сме да продължим в следващия кръг“, коментира Бербатов пред торинското издание „Тутоспорт“.