Наградиха финалистите в „Ученически игри – 2015”

17-06-2015, 09:42

община горна оряховица

Мария Христова

72 отбора с 685 състезатели се включиха в надпреварата

Шест отборни и две индивидуални отличия бяха връчени на церемонията по награждаване на финалистите от „Ученически игри - 2015” в Горна Оряховица. Тази година в надпреварата се включиха 72 отбора с 685 състезатели по 8 вида спорт, разпределени в три възрастови групи. Наградите на победителите бяха връчени от кмета на Общината инж. Добромир Добрев. Градоначалникът поздрави младите спортисти и им пожела весела ваканция.

С плакети бяха отличени: отборът по хандбал момчета V-VІІ клас при СОУ „Георги Измирлиев”, класирал се на първо място; отборът хандбал юноши VІІІ-Х при ПГЛПИ „Атанас Буров”, класирал се на пето място; отборът хандбал юноши ХІ-ХІІ клас при ПГЕЕ „М. В. Ломоносов”, заел също пето място; отборът по бадминтон девойки VІІІ-Х клас при ПГЛПИ „Атанас Буров”, класирал се на второ място, отборът по тенис на маса девойки VІІІ – Х клас от СОУ „Вичо Грънчаров”, заел шесто място и отборът по баскетбол момичета V-VІІ клас при ОУ „Св св. Кирил и Методи” - Поликраище, заел девето място.

Връчени бяха и три индивидуални награди. Петър Николов-хандбал бе отличен като най-добър реализатор с 68 гола. Призът за най-добър състезател на игрите по бадминтон получи Христомира Поповска, заела второ място в индивидуалното първенство.

С плакети за отличната си работа с децата бяха удостоени преподавателите по физическо възпитание и спорт Мариета Чолакова от СОУ „Георги Измирлиев”, Митко Тончев от СОУ „Вичо Грънчаров”, Светлозара Беливанова от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” - Поликраище, Искра Благинова от ПГЕЕ „М. В. Ломоносов” и Илияна Якова, класирала два отбора финалисти- по хандбал и бадминтон – девойки.

Организаторите декларираха своята благодарност за всеотдайната работа с младите спортисти на треньорите Пламен Панев – хандбал, Илияна Якова – бадминтон, Тодорка Берова – тенис на маса и Маринела Агаларева – баскетбол.