LAP.bg

БългарияУтре

Отстъпки на билети от мачовете за Световната лига по волейбол във Варна

Победихме с 3:2 гейма

Националният отбор на България се наложи с 3:2 гейма над Аржентина в мач от втора дивизия на Група С на Световната лига. Пред около 4000 зрители срещата се разви при 26:24, 22:25, 26:24, 16:25, 18:16.

С нанесеното от България поражение шансовете на Аржентина за финалите във Варна са почти илюзорни, след като гаучосите изостават с 12 точки от лидера Канада. България заема втората позиция с 12 пункта.

Първият гейм премина в оспорвана битка, а Ажентина дръпна с 21:19, когато България успя да изравни и на 23:23, а след това и да затвори частта в своя полза след чудесни акции на Данаил Милушев – 25:24.

Вторият гейм премина под доминацията на гаучосите, които успяха да стигнат до равенството след 25:22.

Началото на третата част бе доста лошо за "лъвовете", които изостанаха с 4:10. Наложи се Пламен Константинов да направи известно прекрояване, а на мястото на Андрей Желязков в игра се появи Любослав Агоцев. Рокадите дадоха ефект и така се стигна до изравняването – 21:21. На самия финал на частта България успя да наложи доминация и така затвори гейма след 26:24.

Аржентина се върна в играта в следващата част, когато убедително се наложи с 25:16. Така всичко се реши в тайбрек. Там играта бе доста оспорвана. Първоначално гаучосите поведоха с 10:5, но постепенно България изравни играта. Благодарение на Виктор Йосифов нашата селекция стигна до мачбол при 17:16, а атака на Пабло Крер реши мача в полза на България – 18:16.

За тима на Пламен Константинов най-резултатен бе Виктор Йосифов с 16 точки.

Състав на България: Теодор Тодоров, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Андрей Жеков, Дани Милушев, Теодор Салпаров, Николай Пенчев