България победи Черна гора с 3 :0

Националният отбор по волейбол за момчета до 16 години спечели втора победа на Балканиадата в Казанлък

Във втория си мач от предварителна група В, родните представители надиграха Черна гора с 3:0 (25:17, 25:21, 25:14). Мачът продължи 75 минути, като отново, момчетата водени от треньора Мирослав Живков, както в първия ден постигнаха категоричен успех над съперниците.

Така тимът на България е водач в нашата предварителна група В, като е първи с две чисти победи и актив от 6 точки, без загубен гейм. Втори е тимът на Румъния, също с 6 точки, но с един загубен гейм. Трети е тимът на Босна и Херцеговина, четвърти е Черна гора, като и двата тима са без спечелена точка до сега.

В предварителна група А водач е Турция с две победи и актив от 5 т, пред  Гърция с победа и загуба и 4 т., Сърбия победа и загуба с 3 т. и Молдова с 0 т.

Други резултати:

Босна и Херцеговина – Румъния 1:3 (16:25, 23:25, 25:16, 16:25)

Молдова – Гърция 0:3 (15:25, 14:25, 18:25)

Турция – Сърбия 3:2 (25:21, 25:23, 14:25, 25:27, 15:9).

Утре, 23 юли младите ни национали се изправят срещу Румъния в спор за първо място в предварителната група. Двубоят е от 17:00 ч в зала Арсенал-Багира в Казанлък.