01-08-2015, 17:52

БФВ/CEV.lu

Bulgariautre

Семейни пакети за срещите от европейското по волейбол

Българският национален отбор за мъже до 19 години спечели сребърните медали от Европейския младежки олимпийски фестивал в Тбилиси

Националният отбор на България до 19 години отстъпи с 0:3 гейма (15:25, 14:25, 18:25) златото на Полша във финала на турнира по волейбол на Европейския младежки олимпийски фестивал. Двата тима се срещнаха и в предварителните групи в сряда, когато поляците ни победиха със същия резултат. Бронзът е за Италия, който надигра по-рано днес в малкия финал Чехия с 3:1.

България спечели втори сребърен медал и общо трето отличие от надпреварата, която се закрива тази вечер в грузинската столица Тбилиси.

По-рано днес 14-годишния талант Адриан Андреев стана шампион и грабна златото в турнира по тенис. След това 15-годишната атлетка Лиляна Георгиева финишира втора в бягането на 800 метра.

Българската делегация с медалистите и шампиона се прибира от Тбилиси с полет през Истанбул, който трябва да кацне на Терминал 2 в понеделник, 3 август, в 20.30 ч.