Победата над Германия бе посветена на Ники Пенчев

Националите се прегърнаха и изпяха химна заедно със зрителите

Победата на България над Германия с 3:0 гейма в четвъртфиният сблъсък между двата тима от Евровопейското първенство 2015 бе посветена на младия ни национал Николай Пенчев. Волейболистът е загубил втория си баща в деня преди двубоя, но въпреки всичко намери сили да преодолее мъката и да играе за България.

Това стана ясно в миговете след успеха в Арена Армеец, след като Теодор Салпаров взе микрофона за да съобщи за големия подвиг на колегата си. Салпаров помоли ликуващата публика за тишина, като благодари за изключителната подкрепа на феновете и посвети победата на съотборника си Ники Пенчев, разкривайки каква драма е преживял преди мача.

Веднага след това всички волейболисти прегърнаха ридаещия Пенчев, а зрителите в залата първоначално замлъкнаха трогнати, а после запяха заедно химна на България.