Щастлива драма и помощ от Полша праща националите ни до 19 години напред

Момчетата на Светльо Тодоров чакат на терена развръзката от мача между Люксембург и "дружина полска"

След щастлива драма националнтият отбор на България до 19 години излезе от групите като втори тим. Момчетата на Светльо Тодоров направиха драматично 3:3 с домакините от Кипър. Полша пък спретна реми 2:2 с Люксембург и ни помогна да бъдем пред отбора от Великото Херцогство, с който имаме равни точки и равна голова разлика - по 4 и 5:5 голово съотношение.

България обаче е на спасителното второ място заради победата в директния двубой  срещу Люксембург с 2:1.

В днешните два мача срещите се развиха по-драматичен начин. На полувремето нашият мач с Кипър бе 1:1. След което домакините поведоха с 2:1. Момчетата на Светльо Тодоров обърнаха резултата до 3:2 в наша полза. В края на мача домакините стигнаха до 3:3. Така и завърши срещата.

В другият мач между Люксембург и Полша първото полувреме завърши 2:1 за отбора от Великото Херцогство. В средата на второто полувреме Полша изравни за 2:2.

Когато нашият мач завърши, все още се играеше другата среща. Момчетата на Светльо Тодоров останаха на терена за да чуят края на другият двубой. Последваха радостни възгласи на въпитаниците на Светльо Тодоров, които продължават напред след страхотната драма.

КИПЪР (19) – БЪЛГАРИЯ (19) 3:3
1:0 Йоргос Христодулу (29), 1:1 Божидар Краев (41), 2:1 Йоргос Малекидис (47), 2:2 Александър Георгиев (58), 2:3 Александър Георгиев (63), 3:3 Христос Калис (82)

Състави:
Кипър: Панайоту, Анастасиу, Уийлър, Г. Христодолу, Фрагку, Д. Хараламбус, Калис, Малекидис, П. Христодолу, Фиакас, Харалпус

България: Михаил Михайлов, Стойчо Атанасов, Георги Купенов, Венцислав Керчев, Галин Минков, Антонио Георгиев, Томас Цвятков, Божидар Краев, Ангел Максимов, Александър Георгиев, Тонислав Йорданов