Добруджа в тройката на Суперлигата!

05-12-2015, 23:17

Спортна база ИЗИДА

DobrichUtre.bg

Волейболистите на Мирослав Живков прекъснаха победната серия на ЦСКА в истински волейболен празник

Мъжкият отбор на Добруджа 07 (Добрич) се изкачи на трето място във временното класиране на Суперлигата, след като постигна четвърта поредна победа от началото на сезона (и общо пета).

Добричлии имат 13 точки, колкото и Арда (Кърджали), а ВК Монтана - 14. Правилото от новия сезон обаче е да се гледа по-големия брой победи и именно по тази причина Арда и Добруджа са в тройката, а Монтана - на четвърто място, съобщава bgvolleyball.com.
В дербито на седми кръг пред повече от 1200 зрители по трибуните на зала Добротица волейболистите на Мирослав Живков надделяха с 3:1 (21:25, 25:17, 25:16, 25:16) над ЦСКА (София).
Така носителите на Купата на България прекъснаха серията от три поредни победи на Червените, които в Добрич бяха подкрепяни от доста свои фенове.

Треньорът на ЦСКА Александър Попов отново не можеше да разчита на Христо Цветанов и Радослав Парапунов, които все още не са възстановени от контузиите си. Така специалистът започна със следния стартов състав: Георги Сеганов - Пламен Шекерджиев, Ивайло Стефанов (капитан) - Яни Георгиев, Тодор Костов - Живко Иванов, Антон Василиев (либеро).

Треньорът на домакините Мирослав Живков отговори с Георги Манчев - Велизар Чернокожев, Христо Енков (капитан, впоследствие заменен от Мартин Атанасов) - Димитър Маринков, Денис Чавдаров - Светослав Арнаудов, Христо Христов (либеро).
Мачът започна по-добре за ЦСКА, като тимът поведе в геймовете. След това обаче домакините вдигнаха нивото на атаката си и най-вече на сервиса и успяха да обърнат развоя на срещата. В третата част серия от начален удар на Светослав Арнаудов даде комфортна преднина от 4:0, което беляза и по-нататъшното развитие на гейма.

Волейболистите на Добруджа 07 реализираха 11 аса срещу 4 и 11 блокади срещу 5. 23 точки отбеляза Велизар Чернокожев (4 аса, 2 блокади, 59 % в атака), 12 добави Денис Чавдаров (3 блокади, 75 % в нападение). За ЦСКА Пламен Шекерджиев направи 16 (1 блокада, 52 % в атака) в поредния си мач като диагонал.

И ако Добруджа 07 заема третото място с 13 точки във временното класиране, то ЦСКА остава на пето с 11 точки.