"Берое" загуби от баскетболистите на Ботевград

13-12-2015, 00:06

missoulian.com

starazagorautre

Старозагорският „Берое“ загуби гостуването си на „Балкан“ в Ботевград от поредния, X кръг на първенството в Националната баскетболна лига, съобщи Радио Стара Загора.

Резултатът 73:90 точки говори за превъзходството на домакините, най-ярко в третата четвърт от двубоя. Баскетболистите на „Берое“ допуснаха съперникът им да поведе в началото, а на почивката дистанцията в резултата бе 5 точки. След паузата отборът на „Балкан“ заигра още по-мобилизирано и успя да поведе трайно и с добра за него разлика. Брандън Фортънбъри бе най-резултатен за победителите и отбеляза 18 точки, а 15 добави Марко Бъркич. За „Берое“ Александър Тодорович реализира 16 точки, Остън Барнс вкара 15, а Станислав Ваклинов отбеляза 12. В следващия кръг от НБЛ „Берое“ приема „Ямбол“. Преди това предстои мач от Балканската купа с „Кожув“ Македония. Той е насрочен за 16 декември от 18 часа. При гостуването си в съседната държава старозагорци загубиха с 81:90 точки.