Берое надви Ямбол за седмата си победа в НБЛ

20-12-2015, 14:46

starozagorci.com

starazagorautre

За Берое гардът Еврик Гари бе най-резултатен с 27 точки

Баскетболният отбор на Берое записа седмата си победа в първенството на Националната баскетболна лига. В среща от 11-ия кръг старозагорци се наложиха у дома над Ямбол с 87:77. Това съобщава сайтът starozagorci.com.

Беройци започнаха много силно срещата, осигурявайки си комфортен аванс от 13 точки в края на първата част – 32:19. През вторите десет минути разликата в резултата се запази, като почивката дойде при 48:35 в полза на заралии.

Третата част бе изцяло за гостите от Ямбол, които успяха да се върнат в мача и дори да поведат – 54:56. В последната четвърт обаче играчите на Любомир Минчев демонстрираха, че са по-класният тим и закономерно стигнаха до крайния успех с 87:77.

За Берое гардът Еврик Гари бе най-резултатен с 27 точки. Остън Барнс пък се отличи с „дабъл-дабъл” от 14 пункта и 11 борби. За Ямбол Боян Радетич реализира 26 точки, а добави 18 Станислав Говедаров.

В следващия кръг Берое гостува на шампиона Лукойл Академик. Двубоят е на 23 декември (сряда) от 17:00 часа в Правец.